Korte beschrijvingCommunicatie training voor (echt)paren
Het menselijke contact gaat niet via woorden
Wiebe Veenbaas
Wat is contact?
Contact is iets dat wij voelen. Als we contact hebben voelen we ons open en ontvankelijk. We laten de woorden van de ander binnen en voelen ons verbonden met de ander. In contact komen we altijd tot oplossingen of sterker nog: vaak is de oplossing niet eens belangrijk als het contact er is. Contact is een situatie waarin twee (of meer) mensen voor elkaar openstaan en nieuwsgierig zijn naar wat de ander beweegt. De gevoelens die wederzijds opgeroepen worden zijn aanwezig en krijgen een plek. Wij voelen ons gezien en gehoord. Er heerst een sfeer van vertrouwen.
Openen en sluiten
Mensen sluiten zich al zodra ze horen dat iets hun schuld is, dat ze het niet goed doen of niet goed zijn, dat ze zich anders behoren te gedragen of dat er iets van hun geëist wordt (dat ze iets moeten).
Voorbij de pijn
In menselijk contact is het onvermijdelijk dat wij elkaar zo af en toe raken op pijnpunten. Soms blijft iemand die pijnlijk geraakt is hierop terug komen. Het lukt niet om het los te laten. De reden dat iemand dit doet is dat hij of zij zich niet gehoord voelt. Mensen blijven terugkomen op iets tot zij zich gehoord voelen.
De cursus
In deze cursus leren wij je om constructief om te gaan met je irritatie, boosheid en verdriet. Je leert je te uiten zodat je communicatie een bijdrage levert aan je welbevinden en jou houding bijdraagt aan oplossingen. Wij leren je ook omgaan met oude pijn die nog niet geheeld is.
Methodiek
De "Geweldloze Communicatie" van Marshall Rosenberg leert ons wat oordelen, gevoelens, behoeften en eisen met ons doen en hoe we ermee omgaan. De "Systeem en Communicatieleer" van Watszlawik wordt gebruikt om helderheid te krijgen hoe we onszelf en anderen zien. "Bio-energetica" en "Emotioneel Lichaamswerk" leren ons inzicht krijgen in hoe wij openen en sluiten.
Voor wie?
Deze cursus is bedoeld voor mensen die een relatie met elkaar hebben en die deze relatie willen verdiepen of vernieuwen. De cursus is eveneens bedoeld voor mensen bij wie er iets misgaat in hun relatie en die dat weer recht willen zetten.
|